Küsimustik looduskaitsest

Hea Keila valla elanik ja külastaja,
Keila vald valiti rahvusvahelise keskkonnaprojekti TESS üheks juhtumiuuringu alaks. Juhtumiuuring on väldanud juba ligi aasta ning selle aja jooksul on õnnestunud läbi viia mitmeid tänuväärseid tegevusi – nii oleme süvaintervjuude kaudu saanud teada, kuidas toimub keskkonnaotsuste vastuvõtmine  ja kuidas erinevad asjaosalised sellese suhtuvad. Kõige olulisem tegevus valla jaoks oli kahe- ja neljakilomeetrise liikumisraja kaardistamine Laulasmaa Maastikukaitseala lahustükil ning sealse kohaliku rahva arvamuse väljaselgitamine maastikukaitseala kasutusvõimaluste kohta. Nende rajatrassidega saab nüüd edasi töötada, et ühel päeval need rajad sealsel kaunil metsa-alusel ka tegelikult olemas oleks ning kohalik rahvas ja külastajad saaksid seal jalutada, joosta, rattaga sõita ja ehk suusatadagi. Täpsem info juhtumiuuringu tulemustest jõuab kohalike teabekanalite kaudu huvilisteni peatselt, kui juhtumiuuring lõplikult läbi ning kokkuvõtted tehtud. Lõplike kokkuvõtete eel tuleb läbida veel üks mõnevõrra eurobürokraatlik takistus – juhtumiuuringu ala iseloomustamiseks tarviliku küsitluse läbiviimine.
Sellega seoses palun neil, kellel on võimalust ja soovi selle projekti edukale lõppemisele Keila vallas kaasa aidata, vastata lisatud lühikesele küsimustikule ning saata see tagasi 22. oktoobriks st. ligikaudu ühe nädala jooksul. Juhin tähelepanu, et selleks, et rahvusvaheline projektimeeskond saaks meie tulemusi juhtumiuuringutega teiste Euroopa juhtumitega võrrelda, on see koostatud Kreeka projektikoordinaatorite poolt ning mõned küsimused tunduvad meie oludes väheke kentsakad, kuid midagi ületamatut ei tohiks olla.
Täpsemat infot projekti kohta üldiselt leiab selle kodulehelt: http://www.tess-project.eu/est_index.shtml, mõistagi võib täpsustavate küsimustega pöörduda ka allakirjutanu poole.
Ette tänades,
Kadri Tillemann
Keila Vallavolikogu liige, TESS Eesti juhtumiuuringu läbiviija

kadri.tillemann@keilavald.ee

This entry was posted in Seltsing Laulasmaa teated. Bookmark the permalink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>